Pagina 1 van 2 12 LaatsteLaatste
Weergegeven resultaten: 1 t/m 10 van 20

Discussie: Lichtvervuiling in mijn omgeving (Deventer) vanuit het ISS

  1. #1
    Kaplaarzen! Roel's schermafbeelding
    Geregistreerd
    Dec 2005
    Locatie
    Deventer (De Worp)
    Berichten
    11.285

    Lichtvervuiling in mijn omgeving (Deventer) vanuit het ISS

    De lampen op de kerk in Deventer zijn zo fel dat André Kuipers er vanuit het ISS een foto van kan maken. Herkenbaar als een kleine grijswitte vlek tussen de rest van de stadsverlichting. Vergelijk het eens met de verlichting in Zutphen: een pak minder!

    Ook opvallend: enkele kleine kassencomplexen in Twello en nabij Zutphen zijn direct herkenbaar.

    Bron: André Kuipers
    https://twitter.com/#!/astro_andre/s...92068970852352

    "Door lijm te gebruiken krijgt het bouwwerk een meer permanent karakter"
    300mm f/4 Dob | 75mm Polarex EQ | 60mm Polarex EQ | 114mm f/4,4 Newton | 90mm f/10 h-alpha

  2. #2
    IRL name top secret theritz's schermafbeelding
    Geregistreerd
    Jul 2009
    Locatie
    Hoogland
    Berichten
    2.497
    Zo dat valt op! Ik heb op mijn blog ook een fotootje gezet met mijn omgeving. Leuke informatie zo.

    Starparty & LAN Party-ganger | Secretaris Publiekssterrenwacht Schothorst | Robtics 70/420 ED doublet | Vixen Polaris | Meade Lightbridge 12" | 20cm Piet Kuit DHZ dobson

  3. #3
    dutchdeepsky.com Maurice Toet's schermafbeelding
    Geregistreerd
    Jul 2006
    Locatie
    Zoetermeer
    Berichten
    1.779

  4. #4
    Sander - Moderator
    Geregistreerd
    Jun 2011
    Locatie
    Leiden
    Berichten
    2.428

    Aantal BOC gezien
    47
    Aantal Messier gezien
    94
    Aantal Herschel gezien
    65
    En de kas bij Stompwijk is ook heel goed te zien. 1 kas is dat, werkelijk onvoorstelbaar hoeveel licht daaruit komt.
    In de planning 303 mm f/5.4 reisdobson | Celestron C8 | Meade SN-8 | Sky-Watcher 200 mm f/5 | WO 66 mm f/5.9 SD | LXD55 | Vixen GP | Eden 8*42 | Canon 1100

  5. #5
    Big Bird Steem's schermafbeelding
    Geregistreerd
    Apr 2006
    Locatie
    Deventer (De Worp)
    Berichten
    9.432

    Aantal BOC gezien
    90
    Aantal Messier gezien
    110
    Aantal Herschel gezien
    308
    "Grappig" om te zien hoe duidelijk de bedrijvenparken aanwezig zijn. Ik heb Roels kaartje even uitgebreid voor Apeldoorn.
    Bijgevoegde afbeelding(en) Bijgevoegde afbeelding(en)
    Bij een wand van 5 meter hoogte dient men een afstand van minimaal 5 meter aan te houden. Bij hogere wanden moet de minimale afstand gelijk zijn aan de hoogte van die wand.

  6. #6
    Ganymedes Titan2's schermafbeelding
    Geregistreerd
    Apr 2011
    Locatie
    Uddel
    Berichten
    728

    Aantal BOC gezien
    5
    Aantal Messier gezien
    83
    Aantal Herschel gezien
    18
    En Uddel ( en de Veluwe) laat zich zien als een donkere vlek...
    Zelfbouw/Skywatcher 130 f/5 newton met MdL ventilatie systeem - Skywatcher EQ2 - Plastimo 7x50

  7. #7
    Aarde reflector's schermafbeelding
    Geregistreerd
    Jun 2009
    Berichten
    1.241
    Aantal Messier gezien
    75
    Aantal Herschel gezien
    236
    Wat dacht je van bedrijventerrein Harselaar en de lichtmast langs de A30: een helderwit puntje. Ook die bij Amersfoort langs de A1 valt op.

    Roel: en dat is dan om 5:30 uur. Nuttig dat dan de kerk in de spotlight staat.

  8. #8
    IRL name top secret theritz's schermafbeelding
    Geregistreerd
    Jul 2009
    Locatie
    Hoogland
    Berichten
    2.497
    Even wat bewerkingen gedaan van André's foto met als voornaamste doel de echt erge plekken te zien.

    Hier een contrastrijkere versie.
    Hier eentje in negatief met highlights.

    Die lichtmasten aan de A30 bij B'veld en A1 bij A'foort zie ik ook. Al kan dat bij A'foort ook de wal zijn waar ze weer aan het bouwen zijn. Dat denk ik eerder want de lichtmast van de Praxis herken ik niet en die is m.i. feller dan die tegenover de Ikea staat.
    Maar het zou wat zijn zeg... dat je lichtmast op 300km afstand te zien is. Recht van boven waar het licht echt geen enkel nut dient. Da's niet iets om trots op te zijn en ik zal deze foto zeker gebruiken voor de brief aan Praxis A'foort die ik al tijden van plan ben te sturen en waar ik nu hernieuwde motivatie voor heb.
    Starparty & LAN Party-ganger | Secretaris Publiekssterrenwacht Schothorst | Robtics 70/420 ED doublet | Vixen Polaris | Meade Lightbridge 12" | 20cm Piet Kuit DHZ dobson

  9. #9
    Wat je niet moet vergeten is dat je lichtvervuiling van verre kan zien. De Veluwe mag dan wel een "zwart gat" zijn, in het zuiden zie je altijd Ede/Wageningen en Arnhem liggen. Een waarneemplek tussen Barneveld en Apeldoorn is dus niet ideaal (Kootwijk, Burelhul, ...)

    Ik ben wel benieuwd wat het rode kringeltje op onderstaande screenshot is. Wageningen University? Bijzonder dat juist deze universiteit zich specialiseert in "quality of life" en milieu.

    lichtvervuiling Ede.png
    Orion SkyQuest XX12 | WO Megrez 72 op Vixen GP | PST | TV Nagler 31 Ethos 17/10/6 | M:110 | H400:113 | BOC: 26 | C:30 | HII:14

  10. #10
    Erik Hoorn - Moderator dieseltijger's schermafbeelding
    Geregistreerd
    Sep 2009
    Locatie
    Zoetermeer
    Berichten
    2.101
    Ik zit ietsjes zuidelijker dan Maurice Toet. Bij nevelig weer kan ik in de tuin de krant lezen bij het licht van de kassen. Het goede nieuws is, dat Melissant een uurtje rijden is, en bere-donker is. Laat ik het zo zeggen: het waarnemen wordt meer beperkt door het immer aanwezige wolkendek dan door de kasverlichting.

    Dus niet getreurd!!!
    "Vette hap" zei de boer, en hij tankte diesel www.etoiles.nl
    Royal-Enfield Bullet - 462 cc Hatz Diesel

Regels voor berichten

  • Je mag geen nieuwe discussies starten
  • Je mag niet reageren op berichten
  • Je mag geen bijlagen versturen
  • Je mag niet je berichten bewerken
  •